Сторінка музичного керівника Кричинюк Л.С.

Кричинюк Людмила Сергіївна

музичний керівник, значок “Відмінник освіти”

ДИТИНА ТА МУЗИКА

Музика для дитини – світ радісних переживань. Щоб відкрити двері у цей світ, треба розвивати у неї здібності і, перш за все музичний слух та емоційний відгук. Інакше музика не виконає своєї виховної функції. Якщо дорослий близький світу дитинства, якщо вони разом мріють, фантазують, сміються і грають, то діти, відчуваючи цю близькість дорослого, відкривають йому свої таємниці, почуття та емоції. Як це прекрасно – знайомити дітей з музикою! малята дуже люблять слухати. Треба більше і більше співати дітям без музичного супроводу, щоб вони не тільки слухали, а й розуміли зміст пісні, вслухалися в звучання слів та словосполучень.
Музика, як і художнє слово чи картина, повинна стати для дітей способом вираження почуттів, настрою, ідей. Слухання музики розвиває інтерес та любов до неї, розширює кругозір, покращує музичне сприйняття. Музика для слухання буває вокальною та інструментальною. Це можуть бути виконані батьками пісні чи музичні твори у запису. Для кращого запам’ятовування пісні чи музичного твору, можна асоціювати його з тим, що бачить дитина навколо себе, намалювати почуте. Дуже швидко діти запам’ятовують пісні з мультфільмів, тому що вони сприймають пісню образно, відносно того чи іншого героя.
Батькам потрібно вчити дитину любити пісню, насамперед народну пісню, тому що народна пісня має художньо-виховну цінність. Для розвитку ритмічного сприйняття треба користуватися музичними інструментами. А от в домашніх умовах можна використати такі предмети: ложки, палички, камінці, пластикові пляшечки чи коробочки, наповнені різними крупами, горохом, квасолею. Граючи на такому “інструменті”, дитина покращує звучання пісні і отримує величезне задоволення від своєї діяльності.
Для розвитку танцювальних навичок потрібно якнайбільше розвивати у дитини потребу в рухах. Давати можливість розвивати танцювальну творчість, щоб дитина отримала максимум радісних емоцій. Якщо музика викликатиме у вашого малюка радість, то він сприйматиме навколишній світ оптимістично і гармонійно.

*Співпраця музичного керівника та вихователя
*Вплив музики на інтелект дитини
*Метелик з країни Фантазія (освітня діяльність)
*Метелик і квіти (додаток до заняття)